Co zrobić żeby nasz życie było lepsze?

Witajcie w dzisiejszym wpisie chciałam dać trochę rad dotyczących pytania, które jest w tytule. Myślę że każdy z nas czasem ma myśli, że życie jest beznadziejne, okropne i bez sensu. Myśląc tak, zaczynamy się użalać, często nad sobą i nad własnym życiem. Uważam, że takie myślenie, że jesteśmy nie fajni itd. nie jest dobre. Powinniśmy myśleć pozytywnie i jeśli chcemy żeby nasze życie wyglądało lepiej to zacznijmy je zmieniać, siebie zmieniać a nie wciąż narzekać. Zazwyczaj jest tak, że jak chociaż troszkę zaczniemy się dołować to potem nie ma tego końca. Napiszę parę rad, które na pewno się komuś przydadzą.

♦Jeśli jest Ci smutno, masz ogólnie kiepski dzień lub nawet dni, POĆWICZ!! Pod czas ćwiczeń w organizmie wydziela się hormon szczęścia. Dzięki temu zapominamy o trudnościach, rzeczach które są dla nas dołujące i o smutku. A czasem nawet dołujemy się myślami, że nasze ciało nam się nie podoba, właśnie można poćwiczyć zyskać lepszy humor i zmieniać nasze ciało.

♦Jeśli Ci się nudzi, albo czujesz, że twoje życie nie ma sensu to WYJDŹ Z DOMU!! Możesz spotkać się z przyjaciółmi, pójść na zakupy, na spacer z psem czy na rower. Ale ważne, żeby się czymś zająć, bo wtedy zapominamy o tym co nas dręczy.

♦Czasem bywamy chorzy i nękają nas kiepskie myśli, możemy zrobić coś artystycznego, coś co wyrazi nasz smutek, nasze problemy. Można również napisać wszystko co nas dołuję i zadręcza na kartce, a potem ją spalić.

♦Może czasem rozpaczamy nad tym że mamy mało czasu i nic nam nie wychodzi? Myślę, że takie postępowanie jest błędne. Nie mamy czasu to zacznijmy go inaczej gospodarować, często przez to, że brakuje go nie które rzeczy nam nie wychodzą bo się śpieszymy i nie zawsze robimy to precyzyjnie. Zmiany są dobre i powinno się je co jakiś czas w naszych życiach robić.


♦Ostatnia i najważniejsza według mnie rada. Nigdy nie przejmuj się tym co inni o tobie mówią, niech sobie mówią, to jest twoje życie i ty będziesz o nim decydować. To ty przeżyjesz swoje błędy ale jak i wielkie szczęście. Nie bój się wyrażać swojej opinii i nigdy się nie poddawaj!

Mam nadzieję, że chociaż niektórym się to przydało i buziaczki do następnego wpisu.
11 komentarzy:

 1. Często mam własnie takie uczucie beznadziejności, które jest okropne. Dziękuję, że podałaś te pomysły! Pomysł ze spaleniem kartki z nękającymi nas myślami jest cudowny i na 100% zacznę go stosować. Co do spacerów i ćwiczeń, można powiedzieć, że niestety już na mnie tak dobrze nie wpływają jak jakiś czas temu :<
  ciszamysli.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń
 2. Z czasem absolutnie się zgadzam! Dobrze się zabrać za organizację i dzień wygląda zupełnie inaczej ;)

  MÓJ BLOG
  MÓJ KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie sprawdza się najlepiej Twój numer 1, czyli ćwiczenia. To pomaga mi najbardziej :). To, co napisałaś, żeby nie przejmować się opinią innych to sama prawda. Ludzie często mówią nam różne przykrości z zazdrości.
  Pozdrawiam i zapraszam: www.differentworldsofficjal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie sprawdza się rysowanie, jakoś się przy tym odstresowuję i mogę iodpoczać psychicznie. Ale uczucie takiej beznadziejności często ze mną jest, iestety

  Ściskam ciepło, Sunshine

  OdpowiedzUsuń
 5. z Własnego doświadczenia wiem że samopoczucie i ogólnie dzień bardzo poprawia aktywność fizyczna ;) Świetne zdjęcia? Czy to jest kamienica w Łodzi ? :) Mieszkam niedaleko w sumie ;)


  http://creamshine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładna kamienica :-). Moim sposobem na to, by życie było lepsze jest zaufać Jezusowi i modlić się do niego! :D Najskuteczniejsze <3

  niebianin.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne zdjęcia :)

  https://mrkulfon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się twój post. Jest on bardzo mądre i na pewno przyda się dla wielu czytelników twojego bloga. Sama też skorzystam z kilku twoich porad.
  Ps. Ładne zdjęcia :)
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-races.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne rady ;) Mi zawsze pomaga wysiłek fizyczny czuje się później uwolniona od wszystkich kłopotów ^^
  https://lamytocwaniaczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie ćwiczenia to świetny sposób na oderwanie się od rzeczywistości!
  >>alicce-alice.blogspot.com<<

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Wiktoria Olczak , Blogger