What for? Why? What? How?

Dlaczego przejmujemy się tym co będzie? Nie jest ważne to co będzie, jest ważne to co jest teraz. Nie możemy na każdym kroku bać się o przyszłość. Faktycznie nasza przyszłość jest ważna, ale nie możemy się bać tego co się stanie jeśli coś zrobimy.

Po co żyjemy w rutynie? To troszkę nudne, jak każdy nasz dzień wygląda tak samo. Lepiej czasem porobić coś szalonego i nie bać się o to co pomyślą w przyszłości inni. Trzeba cieszyć się życiem, a nie tylko żyć w monotonii. 

Mam takie podejście, że wole żyć jakieś 60 lat i umrzeć ze świadomością, że się w życiu nie nudziłam i moje życie było szalone i pełne wrażeń niż umrzeć w wieku 90 lat ze świadomością, że wszystko było nudne, monotoniczne i nic nie mam do wspominania. 

Co będziemy opowiadać w przyszłości własnym dzieciom? Raczej nie fascynowało by ich to, że wszystko robiliśmy według wzoru i każdy nasz dzień nie różnił się od poprzedniego. A na pewno już nie musimy żyć według wzoru jaki nam świat narzuca. Nie musimy mieć takiej samej pracy jak inni, nie musimy być we wszystkim idealni, idealne ciało, idealny charakter, idealne umiejętności. Tak nam pokazuję ten świat, te social media, ale to jest kłamstwo. Nikt z nas nie jest idealny dla wszystkich, tak zgadzam się idealność istnieje, ale nie we wszystkim, bo każdy z nas ma jakieś wady. Można być idealnym dla siebie, dla kogoś, jakiś 2-3 osób, ale nie dla wszystkich ludzi jacy istnieją. Lepiej być szczęśliwym, a nie upodabniać się do kogoś. W życiu jest piękne to, że każdy z nas ma w sobie coś innego. Jedni są mądrzy, drudzy trochę głupsi. Jedni są chudzi, a drudzy grubsi. Jak byśmy byli tacy sami to jak byśmy się nawzajem rozpoznawali?

 Nie musimy robić tego co inni, powinniśmy być szczęśliwi i żeby każdy nasz dzień był inny, ale równie wspaniały jak poprzedni i następny. Czasem warto jest zrobić coś troszkę głupiego i mieć z czego się śmiać za parę lat. 
A wy jakie macie podejście do życia?

9 komentarzy:

 1. Bardzo mądry i ciekawy post również jestem tego zdania ci ma być to będzie nie ma po co się zamartwiac każdego dnia tylko brać życie garściami pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. masz rację lepiej cieszyc się z życia i mieć swiadomość że żyło się na 100% ! ;) tylko niekiedy się niestety nie da ;c świetny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zyje się tylko raz. Nie warto się przejmować tylko korzystać z życia w 100 procentach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądre słowa... chciałabym poszalec :D ale jestem nieśmiała a moi "przyjaciele" mnie opuścili :(
  a tak przy okazji jesteś bardzo ładna :D

  zapraszam na mojego bloga w wolnej chwili
  http://uroczymrok-pastelgoth.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety ludzie nie potrafią cieszyc sie życiem, żyć chwilą. Tylko chodzą ciągle smutni a przecież zyje sie tylko raz. Trzeba wykorzystać to w 100%

  OdpowiedzUsuń
 6. Mądrze piszesz, mam podobne podejście do życia. Chcę się bawić, cieszyć każdą chwilą, a nie przejmować tym, co wypada, a co nie. Zapraszam do mnie KLIK

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jednej strony faktycznie czasami warto ryzykować, spróbować czegoś szalonego, po to, żeby mieć tą satysfakcję, że coś na przekór własnym myślom się zrobiło. Ale trzeba też uważać, nie zawsze szalone decyzje są na tyle bezpieczne. Dlatego każdy powinien znaleźć swój złoty środek! Czasami być szalonym i nie bać się, a czasami jednak zastanowić się i podejmować mądre decyzje :)
  Pozdrawiam, KINGA na Wieszaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę bardzo podobnie!
  Od zawsze powtarzam sobie, że żyć trzeba tak, aby na starość móc wziąć w rękę album, pamiętnik i wspominać te piękne czasy, mieć z czego się śmiać i co opowiadać wnukom :D

  Obserwuję i pozdrawiam :)
  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądre i piękne słowa:) Twój blog daje dużo do myślenia.
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Wiktoria Olczak , Blogger