Ludzka natura

Często narzekamy na ludzi, że ktoś nas obgaduję albo obraża. Zazwyczaj wtedy mamy pretensję do tej osoby, a nawet zaczynamy robić im to co oni nam. Dlaczego najpierw nie popatrzymy na siebie i nie zmienimy tych cech u siebie, a dopiero potem będziemy je wytykać. Czyżby to ludzka natura? Codziennie jeżdzę autobusem i przywykłam do dziwnych rozmów ludzi między sobą. Połowa osób obagduje, obraża kogoś do osoby, z którą obecnie przebywa, znając życie potem idzie do tej co ją obgaduję i narzeka na osobę z którą jechała autobusem. Wmawiamy sobię, że to my postępujemy dobrze, a tak naprawdę zachowujemy się jak inni. Niech każdy w duchu się teraz przyzna czy ani razu nie obgadywał kogoś, albo nie życzył mu źle. Myślę, że prawie każdy to robił, ale wiele z nas nie chce tego robić, a jednak nie umie tego powstrzymać. Może to ludzka natura, ale czy możemy ją zmienić, jakoś kreować? Może przestańmy cały czas zwracać komuś uwagę i zajmijmy się sobą, bo nikt z nas nie jesti dealny. Może jak zmienimy chociaż trochę to podejście to będzie mniej rzeczy i ludzi nas irytowało. Uważam, że na pewno życie będzie lepsze jeśli zaczniemy zmieniać świat na lepsze chociaż pod tym względem, ale żeby tego dokonać musimy zacząć od nas samych.

Tak po za tematem przygotowałam wam na dziś stylizajcę. Piszcie w komentarzach czy się wam podoba, czy nie. Przypominam wchodźcie na mojego instagrama: wiktoria.olczak14 komentarzy:

 1. Nawet, jeśli my nie będziemy nikogo obgadywać, to i tak nas będą, co oczywiście nie jest usprawiedliwieniem :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety tak to już z nami - ludźmi jest. Oceniamy innych zanim sami siebie ocenimy... Stylizacja bardzo mi się podoba, świetna bluzka :)
  Obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hah, jak ja dobrze znam autobusową codzienność... Też często spotykam się z tym jak dwie "psipsiułki" obrabiają tyłek trzeciej i to równiutko. Niezbyt miło się to słyszy, ale cóż zrobić, takie życie.
  A i Ładne butki. ^^

  Araxara z zamknietawpozytywce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna stylizacja :)

  MÓJ BLOG
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie usilnie próbują żyć bardziej naszym życiem niż swoim własnym. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Jedyne co możemy to robić co do nas należy, być w tym cholernie szczesliwym i nie przejmować się innymi (: to nie nasz problem ze nasze życie jest bardziej atrakcyjne niż ich dlatego w nie tak ingeruja
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie http://belikesnowbeautifulandcold.blogspot.com/2017/06/produkty-fitomed.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 6. Prosto mówiąc my, polacy (niestety ale to widać na tle innych) lubimy kiedy się komuś nie powodzi, nie lubimy kiedy ktoś może być w czymś lepszy, ładniejszy albo bardziej lubiany a co dopiero kiedy ma coś fajnego a my nie :o dlatego musimy obrobić tyłek żeby poczuć się lepiej :) żeby zaczęto o Tobie plotkować za plecami wystarczy że ubierzesz się inaczej niż te 90% osób na zewnątrz, powiesz coś głośniej albo zrobisz coś co komuś się wyda dziwne. Może kiedyś ludziom to minie bo faktycznie zaczną się skupiać na sobie a nie na innych ;)

  http://skyler-blu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomimo, że my byśmy przestali obgadywać kogokolwiek to i tak znajdzie się osoba, która zacznie obgadywać nas.
  Ładne zdjęcia ;)
  Pozdrawiam !
  moda-naszym-swiatem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety ludzie już tacy są. To podłe jak czasem potrafią się zachować wobec innych. Zawsze muszą sobie kogoś wziąć na język a słowa nieraz bolą bardziej niż czyny.
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście, taka ludzka natura - niestety ludzie nigdy nie przestaną tacy być. Ładna sesja, zapraszam do mnie :) Obserwuję :) https://smellsliketeenjournal.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post, od razu zaobserowałam! Ludzie zawsze będą nas obgadywać, ale to świadczy tylko i wyłącznie o ich problemie. Jesteś cudowną osobą <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Skąd bluzeczka? Ślicznie w niej wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba sie na to uodpornić i to chyba jedyna dobra obrona. Mieć ich... ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Wiktoria Olczak , Blogger